arrow_orange Created with Sketch.

Ako fotiť

Fotografie sú základ prezentácie.
Ak nemáte doma fotoaparát so širokouhlým objektívom a nechcete zaplatiť pár stoviek € za služby profesionálneho fotografa, odporúčame sa snažiť čo najviac priblížiť úrovni fotografa. Prezentáciu na realitných portáloch si predsa platíte.

Nezabudnite preto na týchto pár rád:
.01
Nikdy nefotiť podvečer alebo v noci, alebo počas daždivého počasia – je podstatne lepšie počkať na ideálnejšie podmienky, ako si pridať zbytočne prácu a na ďalší deň celý proces zopakovať od znova.
.02
Žalúzie – pokiaľ nie sú exteriérové vytiahnite ich úplne nahor, miestnostiam vdýchnete viac svetla, jemne ukážete výhľad a hlavne pomôžete svojmu fotoaparátu, ktorý bude celý čas bojovať s nedostatkom svetla.
.03
Poupratovať/premiestniť neporiadok do vedľajšej izby – fotíte priestor, nie neumytý riad, sušiak na prádlo atď.
.04
Snažte sa fotiť čo najviac širokouhlo – to znamená foťák vodorovne, nie na výšku a pozícia čo najviac v rohu miestnosti.
Pred
Pred
.05
Fotiť vo výške - od cca 1m od zeme (výška pása) až cca 1.6m od zeme (výška brady) –– fotkám dáte iný rozmer
.06
Nafotiť viac ako 20 fotiek. Aj keď sa to zdá možno náročné okrem miestností sa môže urobiť fotka výhľadu z okien, v bytovke fotka spoločných priestorov (schodisko, vchodové dvere), ako aj fotka bytového domu(ľudí zaujímajú aj tieto veci). Predídete tak aj zbytočným obhliadkám - ak predávate byt napr. pri rušnejšej ceste, a záujemca hľadá byt orientovaný na tichšiu ulicu.
.07
Náš odborník, ktorý pripraví prezentáciu nehnuteľnosti, jemne upraví fotografie v profesionálnom programe a vyberie si maximálne 20 fotografií, preto sa nebojte fotiť z tej istej pozície aj 2x-3x, nie stále sa to musí podariť, niekedy môže byť fotka trochu rozmazaná, nie každý mobil na prvý krát správne zaostrí a nie na každom mobile je to hneď aj vidieť na displeji – na tablete alebo monitore, je už táto chyba viditeľnejšia a zbytočne si takto pokazíte prvý dojem z kvalitnej prezentácie.