arrow_orange Created with Sketch.

Blog

Predávate cez realitnú kanceláriu? Ako zistiť, či ide o reálneho kupca alebo nastrčeného realitkou?

Hoci pán Jozef nie je reálna postava, príbeh je mimoriadne reálny. Každý deň sa ľudia stávajú obeťami podvodov s predajom nehnuteľností. Nastrčený kupec, často brigádnik, slúži na to, aby si realitná kancelária predaj nehnuteľnosti zaistila výhradne pre seba a tak zaviazala ruky predávajúcemu. Ako to robia?

Chcete predať nehnuteľnosť bez starostí? Stavte na súkromnú inzerciu

Predávate nehnuteľnosť, no zároveň sa vám nechce riešiť všetky detaily okolo toho a najradšej by ste komunikovali už s reálnym záujemcom? Presne to sa stane, pokiaľ využijete naše služby. Čo všetko vyriešime za vás?

Bojíte sa predávať alebo prenajímať nehnuteľnosť bez realitky, lebo by Vám stále zvonil telefón? U nás sa toho báť nemusíte.

Predaj bytu môže byť občas pekná prechádzka peklom. Ako sa tomu vyhnúť? Neustále vyzváňajúci telefón Poznáte tie scény z hororu, keď zazvoní telefón a z neho sa ozve hlas, ktorý oznámi postave, že čoskoro zomrie. A vy naňho z gauča kričíte, nech ten telefón nedvíha.

Pozor na rezervačné zmluvy. Realitná kancelária v nich môže mať nevýhodné podmienky

Realitné kancelárie používajú mnohé finty, ktoré vás oberú o peniaze a pripravia vám ťažké chvíle. Jednou z nich je aj podpis rezervačnej zmluvy. Modelovú situáciu vám prinášame prostredníctvom vymysleného príbehu pána Jána, ktorý sa rozhodol predať svoju nehnuteľnosť cez realitnú kanceláriu. Maklér mu dal podpísať rezervačnú zmluvu, ktorá na prvý pohľad vyzerala bezchybne.

Realitná kancelária si berie vysokú províziu. U nás je to neporovnateľne lacnejšie.

Od predávania nehnuteľnosti očakávame všetci to isté – „že nám prinesie zisk“. No cesta k nemu nemusí byť vždy jednoduchá. Záleží od toho, akú si zvolíte.